Jesenná návšteva Pienin (trojdňovka)

15.9.-17.9. 2022

Trasa 1: Strednica - Pri Tablici - Magurka - Slodičovský vrch - Malá poľana - Ždiar, Bachledova dolina.
Parametre trasy 1:  Dĺžka 12 km, prevýšenie 290 m, menej náročná túra. Čas chôdze: 4 hodiny.
Lokalita : Spišská Magura

Trasa 2: Červený Kláštor - Pieninská lávka - Sromowce Nižne - chata Tri koruny - sedlo Szopka - Tri koruny - rázcestie Kosarzyska - Góra Zamkova (zrúcanina Pieninského hradu) - Czertez Góra - Sokolica - riečny prievoz - Prielom Lesnického potoka - chata Pieniny.
Parametre trasy 2:  Dĺžka 15 km, prevýšenie 830 m, stredne náročná túra. Čas chôdze: 6 hodín.
Lokalita : Pieniny

Trasa 3: Chata Pieniny – Lesnica (kríž) - hrebeň Malých Pienin – Šafranovka – Lazná skala – Rabštín – Šľachovky - Čubky – Vysoké skalky – sedlo Rozdiel – Litmanová.
Parametre trasy 3:  Dĺžka 20 km, prevýšenie 770 m, stredne náročná túra. Čas chôdze: 6,5 hodiny.
Lokalita : Pieniny - Malé Pieniny

Konečne opäť trojdňová atraktívna akcia (po dvoch rokoch rôznych protipandemických opatrení). Prvý deň navštívime Spišskú Maguru, druhý a tretí deň národný park Pieniny.
Ubytovaní budeme v chatkách v stredisku Goralský dvor v Haligovciach.
- 15.9. štvrtok - štátny sviatok. Odchod ráno o 4:45 a 5:00.
- 16.9. piatok - pracujúci si zoberú dovolenku.
- 17.9. sobota - príchod domov v nočných hodinách.

Cena : členovia 85 €, nečlenovia 90 €.
V cene je: 2 noci v chatkách strediska Goralský dvor v Haligovciach, 2x polpenzia, miestny poplatok, doprava na 3 dni.
Prosíme, prihlasujte sa a zaplaťte do konca mája. Potom musíme poslať zálohu za ubytovanie.

Popis :
   Bachledova dolina - dolina na pomedzí Spišskej Magury, Belianskych Tatier a Podtatranskej brázdy. Je známou rekreačnou oblasťou letnej i zimnej turistiky. Stredisko Ski Bachledova ponúka možnosti ubytovania i rekondície, no tiež možnosti lyžovania, sánkovania, korčuľovania, lyžiarskej školy, detského ihriska či prechádzku náučným chodníkom. V severnej časti sa nachádzajú viaceré lyžiarske vleky a lanovky prepojené so strediskom v Jezersku. Na hrebeni stojí rozhľadňa i atraktívny chodník korunami stromov.
   Pieniny - patria medzi najkrajšie pohoria Slovenska. Ležia v Zamagurí na hranici s Poľskom. Rozprestierajú sa na ploche 100 km2. Polovica z nich patrí Slovensku a druhá polovica leží na území Poľska. Pieniny nevynikajú svojou nadmorskou výškou, najvyššiu výšku dosahujú na vrchole Vysokých skaliek - 1050 m. Najznámejším vrcholom a symbolom Pienin je známe trojvršie Tri koruny, ležiace na poľskej strane pohoria.
   Tri koruny - najvyšší a najzaujímavejší vrch vo vlastných Pieninách ležiaci nad ľavým brehom Dunajca. Na južnej strane vrchu je päť skalných veží, ktorých steny sú okolo 100 m vysoké a majú podobu koruny. Z najvyššej veže Okrúhlej (Okraglica, Okrúhlica) je uchvacujúci pohľad do strmín Prielomu Dunajca. Na vrchole je vyhliadková galéria pre 15 osôb, pri návale vystupujúcich sa na vyhliadke možno zdržiavať iba 10 minút.
   Sokolica - popri Troch korunách najpopulárnejší a najkrajší štít Pienin. Jej skalné steny klesajú kolmými zrázmi k Dunajcu. Z vrcholu je úchvatný pohľad. Značkované výstupové chodníky sú na niektorých úsekoch zabezpečené kotvením.
   Vysoké skalky - najvyšší vrch Pienin, týčiaci sa nad obcou Stráňany. Ide o skutočne veľmi pekný kút Slovenska. Vrchom prechádza slovensko-poľská štátna hranica. Na vrchole Vysokých skál sa nachádza bezpečnostným zábradlím ohradená vyhliadková plošina, z ktorej sa naskytá nádherný výhľad na slovenskú i poľskú stranu. Okrem vrchov Pienin odtiaľ možno obdivovať štíty Vysokých i Západných Tatier, celý hrebeň Belianskych Tatier či známu Babiu horu. Pri pozornom pohľade vidieť i neďaleký Ľubovniansky hrad.

Doprava : Vlastným autobusom. Odchod o 4:45 zo sídliska Šípok, o 5:00 od železničnej stanice.
Autobus podľa potreby bude stáť vo Veľkých Bieliciach, pri Skačanoch, v Hradišti, v Leloviach a v Prievidzi.

Prihlasovanie, odhlasovanie a informácie na čísle 0944 902 380 (Ľubo Mazán).
Ak sa náhodou nedovoláte, pošlite esemesku alebo mail (lu@wing.sk)
Prihlasovanie a platba i v športovom obchode pri podchode.
Peniaze môžete posielať aj na účet: SK83 0900 0000 0050 7489 9023
Do poznámky uveďte mená a priezviská turistov a miesto nástupu do autobusu.

M     FPieniny