Z vašich listov a mailov
TURISTKA ZO ZVOLENA

Dobrý deň,

sľúbila som, že sa ozvem, keď absolvujeme turistiku u vás. V ďalšom maili posielam pár záberov.
Neviem, komu sa poďakovať za krásne udržiavané chodníky a značenie. Ak viete komu, odovzdajte mu to, prosím.
V jaskyni sme neboli, nechcelo sa nám tam ísť. Ale namiesto toho sme boli v tunelovej jaskyni a skalnom okne v Partizánskom. Ak by ste mali záujem a nepoznáte to, rada poradím.

Lýdia Kvačkajová, Zvolen,  3.5.2021POZDRAV OD ONDREJA BENCZEHO

Ahojte Horci,

posielam pozdrav z dnesnej zimnej tury na Kojsovsku holu, krasna inverzia bola, Tatry ako na dlani a velmi som sa potesil, ked som nasiel znamu nalepku, drzi od septembra ;)

Ondrej Bencze, Košice,  19.12.2018ĎALŠÍ MAIL OD PETRA VRAŇÁKA

Ahojte !

Reprezentoval som Váš klub na preteku Beh rodným krajom Emilá Zátopka - 22,3 km, Kopřivnice.
38. miesto, čas - 2:01:48
http://vysledky.timechip.cz/#2016/43

Už by som sa mal stať aj členom... Od nového roku, tento rok som nestihol schôdzu.

Ahojte, Peťo,  8.8.2016MAIL OD PETRA VRAŇÁKA

Ahojte !

Skončila mi sezóna s HK Slávia Partizánske - ženy, a mám odteraz voľné soboty, tak hneď som sa prihlásil na turistiku. Potešilo ma, že na akú peknú ideme.

Aby som Vás potešil, bol som na pretekoch pod hlavičkou vášho klubu. Pretek sa volal Beh do Choča.
http://www.behdochoca.com/index_html_files/Oficialne_vysledky_2016.pdf
Strana č. 5, poradie 37., štartové číslo 204

S pozdravom Peťo,  31.5.2016POZDRAV OD PAĽA TOMU

Pozdravujem Ťa, Peter !

Po ukončení príjemného víkendového dňa stráveného v jarnej prírode a s dobrými priateľmi, členmi turistického klubu Horec Partizánske, Ti chcem poďakovať za možnosť zoznámenia sa s Vašimi členmi a tiež, na moje prekvapenie, i stretnutie s niektorými turistami z V. Uheriec.

Cítili sme sa i s bratom Ľubošom príjemne a v dobrej atmosfére sme po pochutnaní si na dobrom guláši pokračovali v chate starého kamaráta "Brču". Nenáročná prechádzka, dobrí a úprimní ľudia, to sú dve veci, ktoré dokážu vytvoriť fantastickú náladu. Z nej dokážeme žiť a čerpať silu i niekoľko dní !

Ešte raz pekne ďakujem a prajem Tebe i ostatným turistom všetko dobré.

P.S. Už teraz sa teším na ďalší výlet s Vami !

S rukou na hrudi sa kloní Paľo Toma z Baťovian, 20.4.2015POZDRAV OD TURISTU Z ROŽŇAVY

Turisti Horci !
 
Dňa 28.3.2009 stretli sme sa na turistickej akcii Výstup na Kékeš. Váš predseda sľuboval , že hneď na druhý deň, t.j. 29.3.2009 uverejníte na vašej webovej stránke fotografie z tejto akcie. Naštartoval som PC a vidím, je to tam.
Prezrel som si celú stránku a vyslovujem obdiv, kde všade ste boli a ako si to aj dokumentujete.
 
Prajem ďalšie krásne turistické kilometre, spoznávanie krás krajín a príjemné chvíle pri akciách vášho turistického klubu Horec.
Dovidenia na niektorej ďalšej turistickej akcii.

Ján Gallo, KST Elán Rožňava, 29.3.2009CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM

Ahoj Ľubo,

ďakujem za pekné fotečky. Som veľmi rada, že nám počasíčko takto prialo, nám aj deťom, ktoré prišli. Ďakujem i za veľkú podporu a tohtoročnú pomoc, vážim si to a som rada, že i tie fotky hovoria za všetko, i úsmevy, že ste to robili s láskou a pohodou. ĎAKUJEM EŠTE RAZ VEĽMI PEKNE. Ak budete niečo niekedy potrebovať, môžete sa kedykoľvek na mňa obrátiť, rada vyjdem v ústrety, ak budem vedieť pomôcť.

          Pekné dni vám praje Silvia a kolektív Art P Centra.

Silvia Bolechová, 4.6.2007LYSÁ HORA

        Tura ma uspokojila len z jedneho hladiska – bola som v prirode s prijemnymi ludmi. Myslim tym Horcov, lebo ostatni zastupcovia ludskej rasy zase az tak prijemni neboli. Ceski turisti ani neodzdravili na pozdrav, v moravskych hospodach nemali capovanu kofolu, a ak nahodou ano, tak len pollitrovu. A samotna Lysa hora bolo jedno dost velke sklamanie. Tak sme spolocne aj s Jankou a s Petrom skonstatovali, ze u nas na Slovensku, nech to znie hoci aj ako klise, je predsa len najkrajsie. Na prirode nebolo takmer co obdivovat, chybal mi taky ten dojatý feeling, vyvolavajuci podchvilou az euforiu, nepocitila som nijake chvenie v zaludku, ani ma nic nechytilo za srdce, v hrdle sa mi neobjavila ziadna hrca. O slzach na krajicku uz nemoze byt ani reci. To ked stojim niekde na slovenskom kopci, v zajati slovenskej prirody, v tichu a malebnosti tej nádhery, takmer nedotknutej civilizáciou (sú ešte také miesta), to je o inom.

Katka V., 30.5.2007SUCHÝ, LYSEC

   Malá kozmetická chyba v článku o výstupe na Suchý. Dedina, z ktorej ste vychádzali, sa volá Turčianske Kľačany, a nie Kľačianske Turany.

   Zdraví Vás turistka z Turč. Teplíc - verná čitateľka vašej stránky a prajem vám krásny výstup na Lysec. Sneh pomaly z južnej strany mizne. Jankove Priekalove snežnice sa v severných svahoch určite zídu.

Ľubica Tomanová, 13.3.2007POZDRAV ZO ŠVAJČIARSKA
 

Dobrý deň,

som rodák z Partizánskeho, teraz pobývajúci určitý čas vo Švajčiarsku. odmala som miloval prírodu a hory a už v školskom veku som bol členom turistického krúžku pri dnešnom CVČ, kedysi Dom pionierov. Už sa nepamätám na názov spred roku '89.

Chcel by som sa spýtať, či by bol záujem o zaslanie informácií (popis a foto) zo zopár túr, ktoré sme podnikli s mojimi priateľmi vo Švajciarsku (Alpy a Jura) v rokoch 2001-2002, teda či by ste ich aj uverejnili na vašej stránke, keďže tam máte rubriku "Naši členovia zablúdili", i keď nie som vaším členom?

Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom z Zurichu

M. Švercel, 11.1.2005VIANOCE

   Vôbec sa mi to s tým prechladnutím nezlepšuje (ten Ďumbier ma dorazil). Nepredpokladám, že by som mohol ísť na Vašu akciu 27.12. Hoci by to bolo iste zaujímavé, v tomto štádiu choroby pre mňa asi dosť šialený nápad. Členom TK Horec veselé Vianoce a PF 2004 (TO PROSÍM ODKÁZAŤ!!!).

Peťo O., 19.12.2003NOVÝ ZÁKON O OCHRANE PRÍRODY

   Som šokovaný, čo sa deje, tuším sa človek naozaj bude musieť trochu politicky angažovať, aby sa toto celé zmenilo. Určite zo zákona by mali mať aspoň turistické kluby výnimky z tých povolení. Veď hlavne tí turisti dodržujú tú základnú etiku, že v horách nenechávajú odpadky, neničia rastliny a podobne. Veď je nemysliteľné, aby ste okresný úrad zasypávali každý týždeň žiadosťami o povolenie uskutočniť tú či onú akciu.
   Výplody chorých mozgov... nič iné sa nedá dodať. Prehnané ekologické povedomie umocnené byrokraciou nesie v sebe jasné protihumanistické cítenie.
   Zavrhnime takéto totálno-vegetariánsko-vegánsko-zeleno-ekologicko-grinpisácko-byrokratické názory.

Peťo O., 24.3.2003HOROLEZEC alebo AKO PEŤKO ZNOVA VYVÁDZAL

   Peťkovi sa zachcelo trocha adrenalínu už dosť dávno a povedal si, že pre tentokrát skúsi skalolezectvo na skalách "Brálie" pri Veľkom vrchu. Keby nie skvelej partie z turistického klubu Horec a ich priateľov z horolezeckého IAMES-u, nebol by už Peťko medzi Vami, lebo horolezecké uzly sa viazať veru nenaučil a darmo by bol istený, uzol by bol povolil ... A tak dobre padlo, že IAMES-áci uzly skontrolovali.
   Aj tá 9-metrová skala dá zabrať, to istenie sa naozaj vypláca, lebo metóda lezenia "3 pevné body" na skale, ktorá má takmer úplne kolmý sklon (aspon Peťko tak medzi svojimi obdivovateľmi tvrdí), sa nie ľahko zvláda. Dvakrát Peťko išiel do horolezeckej sedačky a musel sa spoľahnúť iba na nosnosť lana a súcit IAMES-ákov. Ešteže váži iba 55 kg. Peťkovi sebavedomie rozhodne nekleslo.
Koniec-koncov všetky začiatky sú ťažké a Peťko si veľmi dobre spomína na to, ako prvýkrát spadol z raftového člna, aj ako prvýkrát ... a to tiež nebola veľká sláva.
   Dnes je Peťko o poznanie bohatší a vie, že je dobre na skalolezectvo sa poriadne pripraviť a hlavne dať si dlhé nohavice. Ono tie odreniny na spôsob porozbíjaných kolien futbal hrajúcich piatakov aj trochu dosť štípu.

NIEČO AKO RESUMÉ :
   V každom prípade ďakujem nezabudnuteľnej partii turistov z Partizánskeho, ktorí ma veľmi milo prekvapili svojím spôsobom humoru, družnosťou a spontánnosťou a medzi ktorých som - aspoň dúfam - trocha zapadol. Isto som ich aj trocha pobavil svojim horolezeckým umením. Neprekvapuje ma, že 15-ročný chalan či 17-ročná kočka lezú iste lepšie ako ja, ale ked Vás zatienia päťdesiatročný Damian či Heňo a paťdesiatročná Jana, to už je naozaj čo povedať. A vôbec: prvýkrát preukázať taký druh odvahy pustiť sa po päťdesiatke do lezenia skál !?! BEZ KOMENTÁRA - KLOBÚK DOLE!
   Bolo mi veľkou cťou stráviť s Vami jeden deň, na ktorý sa nazabúda ! A keď si niekto myslí, že ma nejaké boľačky alebo odreniny odradili, nemôžem nič iné len mu odkázať, že pre mňa je to do budúcnosti VÝZVA a keď budem mať možnosť, milerád si to zopakujem.

   Minulý týždeň sa na námestiach kričalo našim hokejistom "ĎA-KU-JE-ME", ja to skrátim na "ĎA-KU-JEM" !!!

   Dosť už sentimentu a patetičnosti, končím už s tým vďaku-vzdaním, tuto nie sme na odovzdávaní MUSIC AWARD ani na udeľovaní cien filmovej akadémie, však nie?

Peťo O., 21.5.2002